Miasto przepełnione muzyką, stolica polskiej piosenki, a w niej…

PSSiAP Opole. To tam po „godzinach pracy” chodzimy na bilard, pizzę i karaoke. Jednak nie samą rozrywką żyje człowiek. Na co dzień studiujemy, planujemy, organizujemy projekty większe jak  i te mniejsze. Jako studenci i absolwenci współpracujemy z Instytutem Psychologii Uniwersytetu Opolskiego. To właśnie w murach tej uczelni ma miejsce większość naszych wydarzeń. A skoro już mowa o przedsięwzięciach, przejdźmy do przedstawienia kilku z nich.

PSSiAP Opole
Opolskie biuro w pełnej krasie.

Rozmowy nie tylko o psychologii…

Mówiliśmy Wam już o wypadach na pizzę, ale czy wspominaliśmy, że kawę również uwielbiamy? Darzymy ją równie mocnym uczuciem co psychologię i właśnie z tego połączenia powstała „Psychologia przy kawie”, czyli cykl spotkań z wykładowcami w nieco innym otoczeniu niż sala wykładowa.
Od naszych rozmówców dowiedzieliśmy się o ich zainteresowaniach, dorobku naukowym oraz przygodzie z psychologią. Zdradzili nam również czym się prywatnie interesują, jaką książkę zabrać na bezludną wyspę oraz jak podróżować dzięki muzyce.   

PSSiAP Opole
PSSiAP Opole w trakcie "Psychologii przy kawie".

PSSiAP Opole pyta o przyszłość…

Pozostańmy jeszcze w tematyce studiów. Na pewno każdy student zadał sobie chociaż raz pytanie: „co po studiach?”. Zafrasowani tym pytaniem, postanowiliśmy poprosić znanego trenera personalnego, Andrzeja Cichockiego, o podzielenie się swoimi przemyśleniami. W ramach szkolenia „Studia i co dalej?”, nasz Gość przedstawił nam kilka „life-hack’ów”, dzięki którym absolwenci powinni poradzić sobie z przeszkodami dnia codziennego, które czyhają na moment, w którym opuszczą oni mury uczelni.  

PSSiAP Opole
Po warsztatach motywacyjnych z Andrzejem Cichockim.

Psychologia jest niczym kobieta…

Posiada wiele obliczy. Ta myśl przewodnia skłoniła nas do zapoczątkowania cyklu „Różne oblicza psychologii”. Zaproszeni przez PSSiAP Opole goście, specjaliści w danej dziedzinie przekazują cenną wiedzę w trakcie warsztatów i szkoleń. Tego typu spotkania stwarzają studentom możliwość rozeznania się na rynku pracy oraz poszerzenia sieci kontaktów.  

„Jeżeli nie potrafisz czegoś prosto wyjaśnić - to znaczy, że niewystarczająco to rozumiesz.”

Zgadzamy się ze słowami Alberta Einstein’a, dlatego nie tylko czerpiemy wiedzę od innych, lecz także przekazujemy ją dalej. Organizujemy szkolenia przeprowadzone przez nas samych, dzięki czemu zdobywamy nowe umiejętności oraz otrzymujemy cenne informacje zwrotne od naszych odbiorców. Tego typu inicjatywy sprawiają nam niezwykłą frajdę, oraz stwarzają możliwość podzielenia się naszymi zainteresowaniami z innymi. 

PSSiAP Opole
Opolskie biuro w trakcie szkolenia.

Chcesz poznać bliżej naszą wesołą gromadkę? Moja i Twoja nadzieja, że za rok, może dwa, wsiądź do pociągu byle jakiego i parostatkiem w piękny rejs przybądź do Opola, gdzie z kopyta kulig rwie a Malinowy Król i wariatka tańczy! 

Masz pytania? Chcesz dołączyć do PSSiAP Opole? Daj nam znać!