Biuro w Trójmieście - czerpie siłę z różnorodności

Jesienią 2018 roku drużyna złożona ze studentów Uniwersytetu Gdańskiego wyruszyła na przygodę w  poszukiwaniach miejsca, które pozwoli im wyciągnąć ze studiów najwięcej jak się da. Takie możliwości znaleźli właśnie w PSSiAPie. Od tego czasu grono PSSiAP Trójmiasto stale się powiększa. Są wśród nas studenci z dwóch uczelni i kilku specjalności – dzięki temu nie narzekamy na nudę i realizujemy projekty z coraz większym rozmachem. Jakie? A no na przykład takie…

Przygotowania do świąt

W grudniu zaproszony przez nas gość, doktor Wojciech Glac, stojąc przed prawdziwie świąteczną tablicą ozdobioną choinkami, śnieżnymi gwiazdkami i… smutnymi pierogami, przeprowadził otwarty wykład pod tytułem “Neuroopowieść Wigilijna: święta z perspektywy neurobiologicznej” Słuchacze mieli okazję dowiedzieć się między innymi, jak nasz mózg znosi słuchanie Last Christmas w listopadzie, przejadanie się pierogami i odwieczne pytanie Cioci Lucyny “A znalazłaś tam już sobie jakiegoś kawalera?”

PSSiAP Trójmiasto
dr Wojciech Glac - wykład otwarty - "neuroopowieść wigilijna"

Coś dla przyszłych terapeutów w PSSiAP Trójmiasto

Koniec lutego to Międzynarodowy Dzień Walki z Depresją. Z tej okazji poznawaliśmy podstawowe zagadnienia pracy z pacjentem, które przydają się w procesie diagnozy i leczenia. Warsztaty poprowadziły psychoterapeutki z Centrum Terapii Depresji w GdyniMarta Kruszyńska-Mąka oraz Katarzyna Wołodko.

Warsztaty PSSiAP Trójmiasto

Czasem do “pracy” chodzimy w dresie

W styczniu i marcu sami wzięliśmy się do prowadzenia warsztatów! Praktyczne zajęcia z zakresu psychologii sportu odbyły się dzięki gościnności niezawodnych maniaków brazylijskiego jiu-jitsu z klubu Złomiarz Team Gdańsk. W styczniu, pomagaliśmy rodzicom i trenerom wykształcić mistrzowskie nastawienie u młodych zawodników, a w marcu, razem z uczestnikami dyskutowaliśmy o urazach sportowych i roli jaką pełni w nich psychika.

PSSiAP Trójmiasto w dresie
Psychologia sportu w PSSiAP Trójmiasto

W międzyczasie

Udział w konferencjach, wyjazdy, wyjścia do kina, spotkania przy kawce i inne atrakcje – nowe pomysły powstają cały czas!

PSSiAP Trójmiasto w podróży
PSSiAP Trójmiasto w podróży

Masz pytania? Chcesz dołączyć? Daj nam znać!