Zielonogórskie biuro - nie takie zielone w temacie

Dołączyliśmy do stowarzyszenia w październiku 2018 roku, a biuro powstało przy Uniwersytecie Zielonogórskim. PSSiAP pokazał nam, że studia to nie tylko nieskończona liczba godzin spędzonych na Netflixie oraz Strelau na „przyjemny” wieczór, ale także samorozwój i integracje z innymi psychomaniakami. 

Zdobywamy doświadczenie poprzez planowanie, organizację i realizację pomysłów dostarczonych przez naszych zmobilizowanych do działania członków. Mamy w planach wiele ciekawych projektów, a nasza załoga jest zwarta i gotowa do dalszej pracy! 

PSSiAP Zielona Góra
Zielonogórscy pssiapowicze na zlocie

Jak to się zaczęło?

Pomysł na stworzenie oddziału PSSiAP w Zielonej Górze wysunęła nasza Pani Prezes Julia Węcławska. Zachęciła nas do wyjścia ze strefy komfortu i wyruszenia na przygodę w nieznane. Pierwsze spotkanie naszego biura cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. W naszych szeregach pojawili się wspaniali ludzie, którzy od początku sypali pomysłami jak z rękawa i byli zapaleni do współpracy!
 

Zlot w Łodzi

Podczas zlotu w Łodzi poznaliśmy starszych i doświadczonych PSSiAPowych weteranów. Byliśmy pod wrażeniem świetnej organizacji ze strony łódzkiego biura i zdobyliśmy niezbędną wiedzę potrzebną nam do sprawnego działania. 

Pierwsze wyzwania

Wydarzeniem, które zorganizowaliśmy na początku był Dzień Życzliwości w Instytucie Psychologii naszej uczelni. Dla studentów i pracowników przygotowaliśmy baloniki, w których po przebiciu znajdowała się słodka niespodzianka. Sprawiliśmy, że na twarzach naszych kolegów i koleżanek „po fachu” pojawiły się szczere uśmiechy.

 Podczas Mikołajek przygotowaliśmy łańcuch z łakociami w celach promocyjnych, a ciasteczka z wróżbą w trakcie Psychologicznych Andrzejek rozeszły się w mgnieniu oka. Po nakarmieniu naszych studentów i pracowników dydaktycznych przyszedł czas na poważne zajęcie. 

Niebawem

Poczuliśmy powołanie do małej misji, która miała na celu poszerzenie świadomości dotyczącej depresji wśród lokalnej społeczności. Nasze raczkujące biuro zorganizowało Ogólnopolską  Konferencję pt. „Depresja – choroba XXI wieku”, która składała się z wykładów i warsztatów. We współpracy z Parlamentem Studenckim udało nam się zaangażować do współpracy prelegentów m.in. z Łodzi i Gorzowa Wielkopolskiego. 

PSSiAP Zielona Góra
Pełni energii, gotowi do działania!

Realistycznie patrzymy w przyszłość i wiemy, że uda nam się zrealizować zamierzone cele, ale także nie zabraknie nam chęci do rozwijania naszego biura, mimo przeciwności losu w postaci sesji! 

Masz pytania? Chcesz dołączyć? Daj nam znać!