Cześć! To my, PSSiAP Łódź!

PSSiAP Łódź został powołany do życia już 20 lat temu! Działamy przy Uniwersytecie Łódzkim, a dokładniej Instytucie Psychologii w Łodzi. Wszyscy wiemy czym jest dla nas stowarzyszenie – możliwością zrzeszania ludzi z pasją do psychologii i wspólnym jej pielęgnowaniu.

Właśnie to staramy się robić i jak nam to wychodzi? Chyba całkiem nieźle!

PSSiAP Łódź - Wesołych Świąt
Biuro łódzkiego PSSiAP-u wraz z naszymi absolwentami - część z nich to dziś nasi wykładowcy.

Projekty PSSiAP Łódź

Jako łódzkie biuro, mamy w sobie odrobinę magii i bajki, które oddaje Sekcja Bajkoterapeutczyna. Wszystko to za sprawą ludzi, którzy swoją energią i fantazją potrafią przemienić niejednego przedszkolaka w prawdziwego (super)bohatera swoich opowieści. Bo to my sami tworzymy autorskie bajki i scenariusze, które realizujemy w trakcie zajęć z dziećmi.

Warto wspomnieć o Sekcji Terapeutycznej oraz stworzonego w jej ramach projektu
W nurcie terapii”. Jest to cykl otwartych dla studentów spotkań, w trakcie których od podszewki poznajemy, czym tak naprawdę jest prowadzenie terapii. Nie byłoby to możliwe bez wsparcia i zaangażowania  specjalistów, w tym wykładowców oraz naszych absolwentów.
Pamiętamy o nich, dlatego też w tym roku postanowiliśmy wraz z nimi spędzić Jubileuszową Wigilię z okazji 20- lecia istnienia łódzkiego biura.

Społeczność

Bycie członkiem PSSiAP-u to też odkrywanie w sobie nowych umiejętności i ich rozwijanie. Chcemy szkolić siebie, żeby móc szkolić innych, dlatego też powstała Sekcja Warsztatowa.
W jej ramach tworzymy autorskie scenariusze, które następnie wcielamy w życie!

PSSiAP Łódź - warsztaty
Otwarte warsztaty “Stres. Twój przyjaciel, czy wróg”, lato 2018.

Jesteśmy otwarci na doświadczenia i poznawanie nowych środowisk. Dlatego też wychodzimy z inicjatywą współpracy i staramy się wyprowadzać studentów z Instytutu Psychologii do szkół, przedszkoli, innych uczelni. Chcemy też zachęcić osoby, które co prawda psychologii
nie studiują, ale mocno się nią interesują do brania udziału w organizowanych przez nas wydarzeniach. Począwszy od spotkań z ciekawymi osobowościami z kręgu psychologii, skończywszy na wydarzeniach prowadzonych we współpracy z fundacjami. A wszystkim tym zajmuje się nasza kolejna sekcja – Eventowa.

Święty Mikołaj - PSSiAP Łódź
PSSiAP- owy Mikołaj, 2019.

Musimy się też przyznać, że w tworzeniu niesamowitej PSSiAP- owej atmosfery idzie nam równie dobrze! PSSiAP Łódź to od lat wulkan energii, którą zarażamy każdego, kto dołączy, bądź chociaż znajdzie się w pobliżu naszego zespołu. Dbamy również o atmosferę panującą
w Instytucie Psychologii. Co roku organizujemy w nim PSSiAP-owe Mikołajki. Tego dnia razem
z naszym Mikołajem czarujemy to miejsce i tworzymy w nim świąteczny, zimowy świat.  

Na tle innych biur

W tym roku mieliśmy przyjemność poprowadzić Zlot PSSiAP. Ciężko jest opisać słowami emocje nam przy tym towarzyszące. Oprócz ciężkiej pracy, godzin spędzonych na organizacji oraz dopinaniu wszystkiego na ostatni guzik, była to dla nas niesamowita okazja do poznania tak licznego grona PSSiAP-owiczów! Było to tym bardziej niesamowite doświadczenie, ponieważ ilość uczestników przerosła nasze oczekiwania!

PSSiAP Łódź - zlot
Zlot PSSiAP 2018 w Łodzi.

Masz pytania? Chcesz dołączyć? Daj nam znać!