We wrocławskim biurze królują góry, teatr i radio.

Rok założenia PSSiAP Wrocław szacuje się na drugi rok przed dwutysięcznym. To wystarczająco dużo czasu, żeby móc mieć swój tramwaj w trakcie nocy muzeów. Tak, tak, „Psychotramwaj”. Ale jak to się zaczęło i co jeszcze pojawiło się w Mieście Stu Mostów? Już mówimy.

Kino nocne z PSSiAP
Nocne kino z PSSiAP

Październik

PSSiAP Wrocław budzi się do życia. W związku z tym ruszamy do świeżo upieczonych studentów. Czas opowiedzieć o sobie i zwerbować ludzi w swoje szeregi. Dlaczego to takie ważne?
Przy tej okazji zdobywamy nowe zdolności z zakresu HR, a co za tym idzie rozwijamy się na wszystkich frontach. Po skończonej rekrutacji przychodzi czas na integracje. Przyjęło się, że organizujemy wtedy imprezę otrzęsinową. Słyszeliśmy, że wychodzi nam to całkiem dobrze.

Listopad

Robi się coraz ciemniej, a my robimy się coraz bardziej życzliwi. Przypadek? Otóż nie! Wtedy bowiem wypada Dzień Życzliwości, a my szerzymy ją w Instytucie Psychologii UWr. Dla prowadzących piszemy listy i pod nazwą Życzliwe Koperty kolportujemy je wśród pracowników. Nie zapomnieliśmy o studentach. Organizujemy wtedy przestrzeń w Instytucie przeznaczoną do relaksu, konsumpcji ciasta i dzielenia się dobrymi treściami.

Grudzień

W radiu gra Last Chrimstmas, a my poza nauką pieczemy ciasta i uczymy się ról. Tak się przyjęło, że to my jesteśmy odpowiedzialni za dwie wigilie. Jedna dla Instytutu,
druga dla PSSiAP Wrocław. Aha, dla ścisłości, ról uczymy się do jasełek, które sami tworzymy. W 2018 roku jasełka były o Id, Ego i Superego.

Styczeń

Zbieramy siły przed sesją i na chwilę zwalniamy. Tylko na chwilę.

Luty

Po zwycięskiej sesji zbieramy pomysły na drugi semestr. Wrocławskie biuro ma w sobie coś takiego, że zupełnie nowe rzeczy robi właśnie w lutym. W zeszłym roku wystawiliśmy spektakl. Doczekaliśmy się nawet profesjonalnej recenzji. W tym roku zaś przeprowadziliśmy pilotażowe warsztaty z cyklu #AkademiaPSSiAP.

Marzec

Dobry czas, żeby opowiedzieć o cyklu Jak zostać. Co to takiego? Spotkania z absolwentami psychologii, którzy swoje kariery poprowadzili w różne strony, a teraz opowiadają nam co zrobić, żeby być tam, gdzie oni.

Kwiecień

Szkolimy się, żeby szkolić innych. W ramach naszego biura działa sekcja trenerska, gdzie dzielimy się wiedzą i doświadczeniem o prowadzeniu szkoleń. Dzięki temu możemy prowadzić warsztaty. Na przykład integracyjne dla pierwszego roku w październiku.

Zarząd wrocławskiego biura
Zarząd wrocławskiego biura

Maj

Wychodzimy z psychologią do Wrocławian w trakcie Dni Psychologii. Z reguły są to dwudniowe warsztaty i wykłady, na które wstęp ma każdy, kogo choć trochę interesuje psychologia.

Czerwiec

Przed sesją jeździmy w góry i zbieramy siłę do nauki. Nie mamy na to dowodów, ale jeszcze się nie zdarzyło, żeby ktoś kto pojechał w góry, nie zdał sesji.  

Masz pytania? Chcesz dołączyć? Daj nam znać!