Poznaj Polskie Stowarzyszenie Studentów i Absolwentów Psychologii!

PSSiAP — Polskie Stowarzyszenie Studentów i Absolwentów Psychologii — ogólnopolska organizacja pozarządowa (NGO) zrzeszająca przyszłych oraz dyplomowanych psychologów. Współpracując z ośrodkami dydaktycznymi, naukowymi oraz promującymi osiągnięcia psychologii, stawiamy przed sobą wyzwanie stworzenia wspólnoty. Wspólnoty, której celem jest poszerzanie wiedzy i kompetencji, wspieranie inicjatyw psychologicznych oraz poznanie nowych osobistości!

Nasze filary, czyli misja (i korzyści) PSSiAP-u

Integracja. Będąc członkiem Stowarzyszenia, stajesz się częścią społeczności przyszłych psychologów, wspieranych przez absolwentów tego samego kierunku. Działając w jednym z biur, poszerzasz listę swoich znajomych z tej samej uczelni, którzy wspomogą Cię w trakcie studiowania. Dzięki projektom ogólnopolskim oraz regularnym zlotom stowarzyszenia, poznasz studentów i absolwentów z całej Polski, a jeśli to za mało — dzięki nam masz szansę działać na arenie międzynarodowej.

Nauka. Staramy się robić to, czego naszym zdaniem brakuje w polskiej psychologii — popularyzacji wiedzy. Naszą psychoedukacją staramy się wyjść z uniwersytetu na ulicę, trafiamy do szkół ucząc o zaburzeniach psychicznych, efektywnej nauce czy radzeniu sobie z emocjami; do studentów, dorosłych i seniorów, którzy chcieliby się dowiedzieć czegoś więcej z różnych zakresów. Każde nasze działanie jest wspierane merytorycznie przez uniwersytety przy których pracujemy lub opiekuna naukowego Stowarzyszenia (imię i nazwisko).

Rozwój zawodowy. A przede wszystkim, dajemy możliwości rozwoju kompetencji oraz zdolności, które być może pomogą Ci w rekrutacji na wymarzone stanowisko. Angażując się w swoje biuro czy Stowarzyszenie nauczysz się zarządzania projektami oraz zespołem, przejdziesz szkolenia specjalistyczne (m.in. przygotowujące do bajkoterapii, z podstaw interwencji kryzysowych) lub ogólne z kompetencji miękkich. Wielu naszych absolwentów wykorzystuje doświadczenie zdobyte w PSSiAPie w swojej aktualnej pracy!

PSSiAP to więcej niż koło naukowe

Chociaż prym w naszym Stowarzyszeniu wiodą studenci — nowe, ambitne pokolenie przyszłych psychologów, którzy starają się nabyć jak najwięcej umiejętności w trakcie studiów i wykorzystać ten czas do końca — jesteśmy organizacją otwartą na całą społeczność psychologów w Polsce. Działania naszych studentów są wspierane przez szereg absolwentów, m.in. przez nadzór merytoryczny lub Akademie PSSiAP, która ma za zadanie wspieranie biur oraz nowych członków w nabywaniu niezbędnych kompetencji.

PSSiAP to również część społeczności spod loga Europejskiej Federacji Stowarzyszeń Studentów Psychologii (European Federation of Psychology Student’s Associations — EFPSA). Członkostwo w EFPSIE umożliwia nam zdobycie znajomości w całej Europie, tworzenie projektów naukowych i popularyzatorskich na arenie międzynarodowej (m.in. projekt Mind the Mind), a przede wszystkim — to łatwy start w karierę naukową, która wykracza poza granice naszego państwa.

Sprawdź, w których miastach możesz nas znaleźć i dołącz do biur regionalnych!